Běžecká obuv od běžecké speciálky | Mujbeh.cz

Běžecká obuv

běžecká obuvBěžecká obuv.Nike, Adidas, Salomon nebo Inov-8, představuje to nejlepší z bot na běhání. Správná běžecká obuv, pak poskytne běžci nejen skvělý pocit, ale také.ochranu a podporu, kterou jistě při svém běhu uvítá.

Náš.tým aktivních běžců.pro vás nabízené běžecké boty.testuje, takže vám případně můžeme.poradit.přesně tu správnou běžeckou obuv pro vás! Při výběru zkuste také náš.podrobný návod - jak vybrat běžeckou obuv. Víte jaký vliv má stará běžecká obuv na výkon?

 

Vybrat si můžete z.atletických treter,.trailové běžecké obuvi nebo.fitness boty ve značce Nike

TIP: Jak vybrat běžeckou obuv x Video výběr běžecké obuvi

Strana 1 z 8     Celkem 128 záznamů

Strana
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Strana
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Jak vybrat běžeckou obuv

Pokud začínáte běhat je výběr správné běžecké obuvi asi tou nejdůležitější věcí. Není nic horšího než, když začnete a po několika trénincích vás začnou bolet kolena, kotníky apod. Pak se velmi často stane, že s dalším běháním je konec. A přitom stačí jeden správný výběr na začátku. Jak tedy postupovat při výběru bot:

 

Kde budete běhat?

výběr běžecké obuviBydlíte ve městě nebo na vesnici? Je poblíž nějaký park nebo pouze betonové plochy a dráhy? V případě, že bydlíte ve městě pravděpodobně budete běhat na asfaltu, betonu či v parcích nebo na dráze. Při běhu na těchto rovných površích budete potřebovat běžeckou obuv, která bude mít nižší hmotnost a zároveň bude dobře odpružená, aby vás ochránila před nárazy z tvrdého povrchu.

V případě běhu na nezpevněných cestách či v parku už se podívejte i na nabídku trailových běžeckých bot, které jsou těžší ale zase mají dobré vedení a podpoří vás i na nerovném terénu.

 

Další informace rozdílech v běhání na aslfaltu v terénu nebo na dráze najdete na našem blogu.

 

Jak při běhu došlapujete?

Každý z nás má trochu jinou tělesnou konstituci a také způsob běhu či chůze. Právě z toho důvodu se pak rozlišují různé druhy došlapu, což má vliv i při výběru běžecké obuvi. Představte si to tak, že můžete došlapovat neutrálně, což znamená, že váha vašeho těla je rozložena rovnoměrně na chodidle. Nebo můžete došlapovat více na vnější stranu chodidla nebo na vnitřní stranu. Bavíme se pak o pronaci nebo supinaci. Jak z toho vyplívá, pokud zatěžujete při běhu či chůzi víc vnější stranu, poznáte to hned podle sešlapání podrážky vašich bot právě víc na vnější straně.

 

V některých specializovaných běžeckých prodejnách si můžete nechat udělat test právě na typ došlapu. Následně při výběru pokud máte neutrální došlap tak nepotřebujete žádné extra stabilizační prvky. Jestliže máte došlap typu supinace nebo pronace bude potřeba s tím při výběru běžecké obuvi počítat a zaměřit se na obuv se stabilizačními prvky. Dobrý výběr následně poznáte právě na pohodlnějším běhání bez zbytečných zranění či bolestí.

 

Zlaté pravidlo při výběru

Pokud vybíráte obuv na běhání vybírejte si boty o půl čísla větší, než když kupujete běžné boty. Je to tím, že při běhu se vám chodidla trochu zvětší, takže by vás pak boty tlačily. V ideálním případě, byste měli dostat mezi patu a okraj boty váš prst.

 

Video výběr běžecké obuvi

Informace pro běžce

Novinka letošního roku – Nike Odyssey React
17. 10. 2018 14:49:46

Představujeme absolutní novinku letošního roku – boty Nike Odyssey React! Jsou neuvěřitelně pohodlné a výborně odpružené, proto je ocení i nároč ...

Zobrazit více
Night Trail Run – Holešov 6. 10. 2018
4. 10. 2018 8:57:29

Další ze závodů série nočních běhů Night Trail Run se koná již 6. 10. 2018 v Holešově! Závod se uskuteční v prostorách zámecké zahrady. Jedná se o 10 ...

Zobrazit více
Night Trail Run – Rusava 21. 7. 2018
18. 7. 2018 9:58:59

Blíží se další závod ze série nočních běhů Night Trail Run! Bude se konat 21. 7. 2018 na Rusavě. Jedná se o 12 hodinový běh či pochod pro všechny kate ...

Zobrazit více
35 Úžasných účinků běhání – 1. část
10. 6. 2018 19:51:24

Běh je nepřirozenější pohyb, který poskytuje tělu nepřeberné množství pozitivních zdravotních účinků. Co se ale opravdu děje s tělem, když pravidelně ...

Zobrazit více
Night Trail Run – Staré město u UH. 16. 6. 2018
7. 6. 2018 14:05:16

Další závod ze série nočních běhů Night Trail Run se uskuteční 16. 6. 2018 ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Zúčastnit se ho můžete jako jednotliv ...

Zobrazit více

Autorizovaný prodejce značek

Nike
Inov-8
Salomon
adidas
Silva
Fixpoints
Enervit
Powerbar
Compressport
SiS
SaltStick

Můjběh.cz - Když běh je tvůj život

Jestliže hledáte toho správného partnera, který vám pomůže o oblečením a doplňky pro běhání, je vám náš autorizovaný e-shop značek Nike, Adidas a Salomon k dispozici. Běhání a všemu kolem se věnujeme již poměrně dlouhou dobu i ve volném čase, proto také máme většinu nabízeného sortimentu osobně otestovánu. Nabízíme pouze kvalitní běžecké oblečení a boty na běh originál Nike, Adidas a Salomon.

Vyznat se v nových modelech běžeckého oblečení, abyste zjistili co je pro vás nejvhodnější, může být někdy poměrně složité. Díky tomu, že je celý tým našeho e-shopu složen z aktivních běžců, můžeme vám poradit jaké boty na běhání či běžecké oblečení bude pro vás to nejlepší.

„Neexistuje špatné počasí na sport, jen špatně oblečený sportovec".