Běžecké oblečení | Mujbeh.cz

Běžecké oblečení

běžecké oblečeníBěžecké oblečení.to nejsou jen.běžecká trika,.běžecké bundy, šortky nebo.běžecké legíny. Přidat sem můžeme také další doplňky běžeckého oblečení jako jsou různá pouzdra na mobil, kapsičky či běžecké batohy.  Je jedno, jestli běháte orientační běh nebo po tratích,.kvalitní běžecké oblečení.se hodí na všechny druhy běhu. Jako dlouholetí specialisté na běžecké oblečení pro vás vybíráme to nejlepší z.aktuálních kolekcí.značek.Nike, Adidas.a.Salomon.

 

V případě, že si nejste jisti výběrem,.kontaktujte nás! Ještě pár tipů -.Jak.pečovat o své běžecké oblečení.

Jak vybrat běžecké oblečení a jaké parametry by mělo splňovat se dozvíte níže.

Strana 1 z 7     Celkem 103 záznamů

Strana
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 • Barvy/ev

  Nike M Nk Pwr Flsh Tech Tght 800647-010

  od: 1 701 Kč
 • Barvy/ev

  NIKE W NK HPR-SHLD JKT IRIDESCNT 799881

  od: 5 751 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Thrma Sphr Elmnt Top Crew 812042

  od: 1 272 Kč
 • Barvy/ev

  Nike Power Speed Tight 717750-025

  od: 2 691 Kč
 • Barvy/ev

  NIKE W NK ZNL CL RELAY TOP LS 831514

  od: 952 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Pwr Epic Run Tght 831647

  od: 1 512 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Pwr Epic Run Tght Pr 831650

  od: 1 592 Kč
 • Barvy/ev

  NIKE TECH HALF TIGHT 642822

  od: 1 071 Kč
 • Barvy/ev

  NIKE ELEMENT SPHERE 1/2 ZIP 686963-042

  od: 1 791 Kč
 • Barvy/ev

  Nike M Nk Znl Cl Relay Top Ls 833585

  od: 952 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Pwr Epic Run Crop 831631-010

  od: 1 512 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Df Knit Top Ls 831500

  od: 1 512 Kč
 • Barvy/ev

  Nike M Nk Df Knit Top Ls 833565

  od: 1 512 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Df Knit Top Ss 831498

  od: 1 352 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Znl Cl Relay Top Ss 831512

  od: 872 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Flx 2IN1 Short Rival 831552-010

  od: 952 Kč
Strana
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Jak vybrat běžecké oblečení

Stejně jako u jiných aerobních aktivit je běh mnohem pohodlnější, když na sobě máte oblečení, které vás udrží v suchu, v horkých dnech větrá a v chladných zahřeje. Mezi běžecké oblečení tak patří kalhoty, běžecké legíny, běžecká trička, vesty, sukně, běžecké kalhoty nebo běžecké bundy. Právě počasí venku pak určuje, jakou kombinaci běžeckého oblečení zvolíte.

 

V teplém počasí by mělo oblečení na běh dobře odvádět vlhkost od pokožky, udržet ji chladnou a ochránit před slunečními paprsky. V podstatě vám pak stačí běžecké šortky, tričko a ponožky.

 

Když běháte v zimě nebo když teplota klesne, zvažte zda si vezmete běžecké kalhoty nebo legíny, vestu nebo běžeckou bundu. Pamatujte na to, že jakmile se dostanete do tempa, už se zahřejete. Takže lehký pocit chladu není na překážku.

 

běžecké oblečení

 

Jaké funkce by mělo běžecké oblečení splňovat?

 

Existuje několik klíčových funkcí na které byste se při nákupu běžeckého oblečení měli zaměřit.

 • Odvod vlhkosti: tkanina, která zajistí odvod vlhkosti od pokožky, abyste zůstali v suchu a zbytečně nevznikaly odřená místa od vlhkého oblečení.
 • Rychleschnoucí: Podívejte se po látkách, které rychle schnou, např. polyester a nylon. Pokud se vám stane, že zmoknete, díky nim rychle oschnete a zabráníte nachlazení.
 • Ochrana před sluncem: Kvalitní oblečení na běh by mělo poskytovat i ochranu před UVA a UVB slunečními paprsky. Hodnota ochrany může být uvedena na oblečení - čím vyšší je číslo, tím lepší je ochrana.
 • Ochrana dlaní: Moderní běžecká trika s dlouhým rukávem nebo běžecké bundy již nabízejí speciální návlek, který si v případě potřeby natáhnete přes palec. Díky tomu nepotřebujete na běhání rukavice a zároveň pokud ochranu nepotřebujete, není vidět.
 • Vnitřní vložka: Některé běžecké šortky obsahují speciální vnitřní vložku, která působí jako spodní prádlo. Vložka odvádí vlhkost a rychle schne, což zabraňuje tření.
 • Komprese: Některé běžecké šortky, legíny, trička a ponožky na běhání jsou navrženy tak, aby byly kompresní a tím dokonale přilnuly k tělu. Jaké jsou výhody kompresního oblečení versus klasického se můžete podívat např. v tomto článku.  
 • Skladnost: Některé běžecké bundy a vesty jednoduše zabalíte a dáte do kapsy nebo připevníte na ruku, takže potřebují minimum místa. 
 • Ploché či chybějící švy: Běžecké oblečení by mělo mít švy ploché či svařené a umístěné daleko od oblasti, kde bude docházet k pohybu při běhání.
 •  Reflexnost: Pokud běháte v noci nebo předvečerem či brzo ráno, budete chtít oblečení na běhání s reflexními prvky, které budou lépe vidět i pro řidiče.
 • Zimní běžecké oblečení - má podobné vlastnosti jako to, co máte na teplejší období. Pouze jsou zde navíc zateplené zóny, které vás chrání před chladem ale nechají pokožku dýchat.

 

Materiály běžeckého oblečení

Polyester: odvádí vlhkost, rychle schne. Je prodáván pod různými názvy. Každý z nich má proprietární vlastnosti pro zvýšení výkonu.

Vlna Merino: Merino skvěle odvádí vlhkost a rychle schne, zároveň je přirozeně antibakteriální takže pomůže i se zápachem. Vlna Merino je dobrý regulátor teploty, tj. v teplých dnech vás pomůže udržet v chladu a v chladných dnech naopak v teple. Těmto vlastnostem pak odpovídá i její vyšší cena.

 

Nylon: Rychleschnoucí, odvádí vlhkost, nejčastěji se používá ve směsi s dalšími látkami. Vykazuje vysokou trvanlivost při používání např. běžeckých šortek, legín či bund.

Jak tedy správně poskládat oblečení na běhání?

video - výběr běžeckého oblečení

Informace pro běžce

Běhání – hloupý trend nebo zdraví prospěšná aktivita?
21. 2. 2017 11:37:43

Městské parky, uličky, trasy pro cyklisty a ostatně i polní cesty za městem a okolí vesnic – všude je jejich revír, kdekoliv na ně můžete narazit – ne ...

Zobrazit více
Smog a běhání: Kompletní průvodce smogem
16. 2. 2017 19:15:45

Co je to smog, Co nám hrozí, jak může smog ovlivnit běhání a co s tím? Nejdříve se však podíváme na to, co to vlastně je smog a smogová situace. Pok ...

Zobrazit více
5 návyků vysoce motivovaných běžců
10. 2. 2017 19:08:09

O čem většina běžců sní? Zaběhnout delší vzdálenost, zlepšit si osobní rekord, zhubnout 10 kg. Ale co se stane po splnění těchto cílů? Riskujete ztr ...

Zobrazit více
Běhání ve vodě versus klasické běhání
31. 1. 2017 19:20:39

Voda není jen k pití ale dá se využít i pro zlepšení fyzické kondice. V případě, že máte k dispozici podvodní běžecký pás, můžete vyzkoušet jaké to je ...

Zobrazit více
Běhat či neběhat s nachlazením?
25. 1. 2017 16:11:38

Nachlazení není nic příjemného zvlášť pokud se i v tomto období chystáte na svůj první maraton či půlmaraton. Pak vám stačí pokud to jednou přeženete ...

Zobrazit více

Autorizovaný prodejce značek

Nike
Inov-8
Salomon
adidas
Fixpoints
Enervit
Powerbar

Můjběh.cz - Když běh je tvůj život

Jestliže hledáte toho správného partnera, který vám pomůže o oblečením a doplňky pro běhání, je vám náš autorizovaný e-shop značek Nike, Adidas a Salomon k dispozici. Běhání a všemu kolem se věnujeme již poměrně dlouhou dobu i ve volném čase, proto také máme většinu nabízeného sortimentu osobně otestovánu. Nabízíme pouze kvalitní běžecké oblečení a boty na běh originál Nike, Adidas a Salomon.

Vyznat se v nových modelech běžeckého oblečení, abyste zjistili co je pro vás nejvhodnější, může být někdy poměrně složité. Díky tomu, že je celý tým našeho e-shopu složen z aktivních běžců, můžeme vám poradit jaké boty na běhání či běžecké oblečení bude pro vás to nejlepší.

„Neexistuje špatné počasí na sport, jen špatně oblečený sportovec".