Běžecké oblečení | Mujbeh.cz

Běžecké oblečení

běžecké oblečeníBěžecké oblečení.to nejsou jen.běžecká trika,.běžecké bundy, šortky nebo.běžecké legíny. Přidat sem můžeme také další doplňky běžeckého oblečení jako jsou různá pouzdra na mobil, kapsičky či běžecké batohy.  Je jedno, jestli běháte orientační běh nebo po tratích,.kvalitní běžecké oblečení.se hodí na všechny druhy běhu. Jako dlouholetí specialisté na běžecké oblečení pro vás vybíráme to nejlepší z.aktuálních kolekcí.značek.Nike, Adidas.a.Salomon.

 

V případě, že si nejste jisti výběrem,.kontaktujte nás! Ještě pár tipů -.Jak.pečovat o své běžecké oblečení.

Jak vybrat běžecké oblečení a jaké parametry by mělo splňovat se dozvíte níže.

Strana 1 z 13     Celkem 204 záznamů

Strana
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 • Barvy/ev

  Nike M Nk Brthe Top Ss Tailwind Clv 833136-300

  pánské

  od: 1 012 Kč
 • Barvy/ev

  Nike M Nk Brthe Top Ss Tlwind Clprv 833138-432

  pánské

  od: 1 097 Kč
 • Barvy/ev

  Nike M Nk Flx Phenom Short 5 2IN1 834147-010

  pánské

  od: 1 615 Kč
 • Barvy/ev

  Nike M Nk Brthe Miler Top Ss Cool 834241

  pánské

  od: 799 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Pwr Crop Racer Cool 855144-010

  dámské

  od: 1 352 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Brthe Top Ss Cool 831784

  dámské

  od: 927 Kč
 • Barvy/ev

  Nike M Nk Brthe Tank Tailwind Cool 833130

  pánské

  od: 927 Kč
 • Barvy/ev

  Nike M Nk Flx Short 5IN Distance 834188-010

  pánské

  od: 927 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Crop Epic Cool 831879-010

  dámské

  od: 2 117 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Brthe Tank Cool 831782-411

  dámské

  od: 799 Kč
 • Barvy/ev

  Nike M Nk Brthe Miler Tank Cool 834238-701

  pánské

  od: 672 Kč
 • Barvy/ev

  Nike W Nk Znl Str Tght 831128-015

  dámské

  od: 2 967 Kč
 • Barvy/ev

  Nike M Nk Aroswft Short 4IN 834145-010

  pánské

  od: 1 437 Kč
 • Barvy/ev

  Nike M Nk Flx Short 7IN Distance 834213

  pánské

  od: 927 Kč
 • Barvy/ev

  Salomon Elevate Fz Mid W

  dámské

  od: 2 961 Kč
 • Barvy/ev

  Nike Tech Fleece Jogger 836416-010

  pánské

  od: 2 032 Kč
Strana
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Jak vybrat běžecké oblečení

Stejně jako u jiných aerobních aktivit je běh mnohem pohodlnější, když na sobě máte oblečení, které vás udrží v suchu, v horkých dnech větrá a v chladných zahřeje. Mezi běžecké oblečení tak patří kalhoty, běžecké legíny, běžecká trička, vesty, sukně, běžecké kalhoty nebo běžecké bundy. Právě počasí venku pak určuje, jakou kombinaci běžeckého oblečení zvolíte.

 

V teplém počasí by mělo oblečení na běh dobře odvádět vlhkost od pokožky, udržet ji chladnou a ochránit před slunečními paprsky. V podstatě vám pak stačí běžecké šortky, tričko a ponožky.

 

Když běháte v zimě nebo když teplota klesne, zvažte zda si vezmete běžecké kalhoty nebo legíny, vestu nebo běžeckou bundu. Pamatujte na to, že jakmile se dostanete do tempa, už se zahřejete. Takže lehký pocit chladu není na překážku.

 

běžecké oblečení

 

Jaké funkce by mělo běžecké oblečení splňovat?

 

Existuje několik klíčových funkcí na které byste se při nákupu běžeckého oblečení měli zaměřit.

 • Odvod vlhkosti: tkanina, která zajistí odvod vlhkosti od pokožky, abyste zůstali v suchu a zbytečně nevznikaly odřená místa od vlhkého oblečení.
 • Rychleschnoucí: Podívejte se po látkách, které rychle schnou, např. polyester a nylon. Pokud se vám stane, že zmoknete, díky nim rychle oschnete a zabráníte nachlazení.
 • Ochrana před sluncem: Kvalitní oblečení na běh by mělo poskytovat i ochranu před UVA a UVB slunečními paprsky. Hodnota ochrany může být uvedena na oblečení - čím vyšší je číslo, tím lepší je ochrana.
 • Ochrana dlaní: Moderní běžecká trika s dlouhým rukávem nebo běžecké bundy již nabízejí speciální návlek, který si v případě potřeby natáhnete přes palec. Díky tomu nepotřebujete na běhání rukavice a zároveň pokud ochranu nepotřebujete, není vidět.
 • Vnitřní vložka: Některé běžecké šortky obsahují speciální vnitřní vložku, která působí jako spodní prádlo. Vložka odvádí vlhkost a rychle schne, což zabraňuje tření.
 • Komprese: Některé běžecké šortky, legíny, trička a ponožky na běhání jsou navrženy tak, aby byly kompresní a tím dokonale přilnuly k tělu. Jaké jsou výhody kompresního oblečení versus klasického se můžete podívat např. v tomto článku.  
 • Skladnost: Některé běžecké bundy a vesty jednoduše zabalíte a dáte do kapsy nebo připevníte na ruku, takže potřebují minimum místa. 
 • Ploché či chybějící švy: Běžecké oblečení by mělo mít švy ploché či svařené a umístěné daleko od oblasti, kde bude docházet k pohybu při běhání.
 •  Reflexnost: Pokud běháte v noci nebo předvečerem či brzo ráno, budete chtít oblečení na běhání s reflexními prvky, které budou lépe vidět i pro řidiče.
 • Zimní běžecké oblečení - má podobné vlastnosti jako to, co máte na teplejší období. Pouze jsou zde navíc zateplené zóny, které vás chrání před chladem ale nechají pokožku dýchat.

 

Materiály běžeckého oblečení

Polyester: odvádí vlhkost, rychle schne. Je prodáván pod různými názvy. Každý z nich má proprietární vlastnosti pro zvýšení výkonu.

Vlna Merino: Merino skvěle odvádí vlhkost a rychle schne, zároveň je přirozeně antibakteriální takže pomůže i se zápachem. Vlna Merino je dobrý regulátor teploty, tj. v teplých dnech vás pomůže udržet v chladu a v chladných dnech naopak v teple. Těmto vlastnostem pak odpovídá i její vyšší cena.

 

Nylon: Rychleschnoucí, odvádí vlhkost, nejčastěji se používá ve směsi s dalšími látkami. Vykazuje vysokou trvanlivost při používání např. běžeckých šortek, legín či bund.

Jak tedy správně poskládat oblečení na běhání?

video - výběr běžeckého oblečení

Informace pro běžce

Představujeme nejrychlejší maratonce a maratonské závody světa
24. 5. 2017 12:00:48

Zajímá vás, kdo je nejrychlejším běžcem maratonů? Podíváme se na: 10 nejrychlejších běžců maratonu v celosvětové historii 10 nejrychlejších americkýc ...

Zobrazit více
7 věcí, které se stanou když vstanete o hodinu dříve
18. 5. 2017 18:23:35

Zapomeňte na tlačítko odloženého buzení. Raději využijte hodinky navíc, kterou získáte, když vstanete dřív. I pouhá hodina má vliv na vaši stravu, vzh ...

Zobrazit více
8 vychytaných GPS hodinek na běhání pro rok 2017
9. 5. 2017 20:34:19

Tentokrát se podíváme na nové hodinky s vestavěným systémem GPS pro rok 2017, s celou řadou funkcí a vysokým výkonem připravené právě pro běhání. Dneš ...

Zobrazit více
8 týdenní běžecký program na zhubnutí
3. 5. 2017 11:53:01

Jak běháním zhubnout? Odpověď na tuto otázku je mnohem složitější, než si myslíte. Počet kalorií, které spálíte, závisí na tom, kolik kilometrů uběhne ...

Zobrazit více
Jak si vybrat ten správný běžecký plán?
26. 4. 2017 15:26:39

Chystáte se na maraton či pouze na závod na 5 km? Určitě je dobré se při výběru vhodného běžeckého plánu nejdříve zeptat na následující otázky. Možná ...

Zobrazit více

Autorizovaný prodejce značek

Nike
Inov-8
Salomon
adidas
Fixpoints
Enervit
Powerbar

Můjběh.cz - Když běh je tvůj život

Jestliže hledáte toho správného partnera, který vám pomůže o oblečením a doplňky pro běhání, je vám náš autorizovaný e-shop značek Nike, Adidas a Salomon k dispozici. Běhání a všemu kolem se věnujeme již poměrně dlouhou dobu i ve volném čase, proto také máme většinu nabízeného sortimentu osobně otestovánu. Nabízíme pouze kvalitní běžecké oblečení a boty na běh originál Nike, Adidas a Salomon.

Vyznat se v nových modelech běžeckého oblečení, abyste zjistili co je pro vás nejvhodnější, může být někdy poměrně složité. Díky tomu, že je celý tým našeho e-shopu složen z aktivních běžců, můžeme vám poradit jaké boty na běhání či běžecké oblečení bude pro vás to nejlepší.

„Neexistuje špatné počasí na sport, jen špatně oblečený sportovec".