Běžecké šortky | Můjběh.cz

Běžecké šortky

běžecké šortkyDáváte přednost pohodlnému běhu v běžeckých šortkách? Pak jistě uvítáte možnost, vybrat si hezké a zároveň funkční běžecké šortky z nových kolekcí značek Nike či Adidas. Při výběru šortek můžete volit z volnějších modelů s vložkou nebo z elastických modelů. Vyzkoušejte také.běžecké kalhoty, které jsou volnější a dobře kryjí.

Jestliže váháte zda jsou pro Vás lepší.běžecké šortky.či delší.běžecké legíny.- doporučujeme následující článek -.Šortky versus legíny. Případně je možné také kombinovat jako spodní vrstvu v horším počasí běžecké legíny a nahoru běžecké šortky.

 

 

Strana 1 z 2     Celkem 29 záznamů

Strana
  1. 1
  2. 2
Strana
  1. 1
  2. 2

Jak vybrat běžecké šortky

Ať už máte v plánu nosit je na trénink či soutěž, běžecké šortky jsou vždy praktické. Správný střih šortek zabraňuje odření a dokáže vám sport zpříjemnit. V tomto článku se podíváme, na co si dát při jejich výběru pozor.

Styl

Existují tři základní styly běžeckých šortek – kompresní, s výřezem nebo klasické volné šortky. Styl následně určuje, jak vám budou sedět či jak budou dlouhé.

Kompresní šortky

Dobře přiléhají k tělu, jsou podobné jako šortky na kolo ale bez vložky. Díky tomu, že sedí přímo na kůži, jsou teplejší a díky kompresním vlastnostem poskytnou i podporu vašim svalům.  Výhodou je také pružnost, která vás neomezuje při pohybu. Délka kompresních běžeckých šortek se liší dle pánského nebo dámského provedení. U mužů jsou většinou delší.

Šortky s V výřezem

Asi nejpopulárnější běžecké šortky, které dostaly své jméno podle výstřihu ve tvaru V na bočních stranách. Tento klínový výřez umožňuje běžci větší rozsah pohybu, než kdyby byl okraj zcela rovný. Šortky na běhání jsou volnější a opět v případě dámských variant o něco kratší než pánské.

Klasické volné šortky

Jsou někdy zaměňovány s běžeckými šortkami s V výstřihem. Jsou podobné, ale liší se stylem ušití a tím i některými vlastnostmi.

Materiál

Běžecké šortky jsou většinou vyrobeny z přírodních nebo syntetických vláken.

Syntetická vlákna: nejčastěji jde o polyester, směs spandexu nebo směs s nylonem. Polyesterové směsi poskytují pohodlné používání a navíc dobře odvádí vlhkost, což zabraňuje vzniku odřenin. Běžecké šortky ze syntetických vláken nabídnou i vysokou trvanlivost, takže je můžete používat opravdu často.

Přírodní vlákna: šortky na běhání vyrobené z přírodních vláken, jako je bavlna, mohou nabídnout pohodlnost při pohybu ale neodvádí tak dobře vlhkost, což může vést k odírání. Navíc při častém používání při vyšších teplotách způsobuje jejich rychlejší opotřebení oproti syntetickým vláknům.

 

Informace pro běžce

Novinka letošního roku – Nike Odyssey React
17. 10. 2018 14:49:46

Představujeme absolutní novinku letošního roku – boty Nike Odyssey React! Jsou neuvěřitelně pohodlné a výborně odpružené, proto je ocení i nároč ...

Zobrazit více
Night Trail Run – Holešov 6. 10. 2018
4. 10. 2018 8:57:29

Další ze závodů série nočních běhů Night Trail Run se koná již 6. 10. 2018 v Holešově! Závod se uskuteční v prostorách zámecké zahrady. Jedná se o 10 ...

Zobrazit více
Night Trail Run – Rusava 21. 7. 2018
18. 7. 2018 9:58:59

Blíží se další závod ze série nočních běhů Night Trail Run! Bude se konat 21. 7. 2018 na Rusavě. Jedná se o 12 hodinový běh či pochod pro všechny kate ...

Zobrazit více
35 Úžasných účinků běhání – 1. část
10. 6. 2018 19:51:24

Běh je nepřirozenější pohyb, který poskytuje tělu nepřeberné množství pozitivních zdravotních účinků. Co se ale opravdu děje s tělem, když pravidelně ...

Zobrazit více
Night Trail Run – Staré město u UH. 16. 6. 2018
7. 6. 2018 14:05:16

Další závod ze série nočních běhů Night Trail Run se uskuteční 16. 6. 2018 ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Zúčastnit se ho můžete jako jednotliv ...

Zobrazit více

Autorizovaný prodejce značek

Nike
Inov-8
Salomon
adidas
Silva
Fixpoints
Enervit
Powerbar
Compressport
SiS
SaltStick

Můjběh.cz - Když běh je tvůj život

Jestliže hledáte toho správného partnera, který vám pomůže o oblečením a doplňky pro běhání, je vám náš autorizovaný e-shop značek Nike, Adidas a Salomon k dispozici. Běhání a všemu kolem se věnujeme již poměrně dlouhou dobu i ve volném čase, proto také máme většinu nabízeného sortimentu osobně otestovánu. Nabízíme pouze kvalitní běžecké oblečení a boty na běh originál Nike, Adidas a Salomon.

Vyznat se v nových modelech běžeckého oblečení, abyste zjistili co je pro vás nejvhodnější, může být někdy poměrně složité. Díky tomu, že je celý tým našeho e-shopu složen z aktivních běžců, můžeme vám poradit jaké boty na běhání či běžecké oblečení bude pro vás to nejlepší.

„Neexistuje špatné počasí na sport, jen špatně oblečený sportovec".