Běžecké šortky | Můjběh.cz

Běžecké šortky

běžecké šortkyDáváte přednost pohodlnému běhu v běžeckých šortkách? Pak jistě uvítáte možnost, vybrat si hezké a zároveň funkční běžecké šortky z nových kolekcí značek Nike či Adidas. Při výběru šortek můžete volit z volnějších modelů s vložkou nebo z elastických modelů. Vyzkoušejte také.běžecké kalhoty, které jsou volnější a dobře kryjí.

Jestliže váháte zda jsou pro Vás lepší.běžecké šortky.či delší.běžecké legíny.- doporučujeme následující článek -.Šortky versus legíny. Případně je možné také kombinovat jako spodní vrstvu v horším počasí běžecké legíny a nahoru běžecké šortky.

 

 

Strana 1 z 2     Celkem 32 záznamů

Strana
  1. 1
  2. 2
Strana
  1. 1
  2. 2

Jak vybrat běžecké šortky

Ať už máte v plánu nosit je na trénink či soutěž, běžecké šortky jsou vždy praktické. Správný střih šortek zabraňuje odření a dokáže vám sport zpříjemnit. V tomto článku se podíváme, na co si dát při jejich výběru pozor.

Styl

Existují tři základní styly běžeckých šortek – kompresní, s výřezem nebo klasické volné šortky. Styl následně určuje, jak vám budou sedět či jak budou dlouhé.

Kompresní šortky

Dobře přiléhají k tělu, jsou podobné jako šortky na kolo ale bez vložky. Díky tomu, že sedí přímo na kůži, jsou teplejší a díky kompresním vlastnostem poskytnou i podporu vašim svalům.  Výhodou je také pružnost, která vás neomezuje při pohybu. Délka kompresních běžeckých šortek se liší dle pánského nebo dámského provedení. U mužů jsou většinou delší.

Šortky s V výřezem

Asi nejpopulárnější běžecké šortky, které dostaly své jméno podle výstřihu ve tvaru V na bočních stranách. Tento klínový výřez umožňuje běžci větší rozsah pohybu, než kdyby byl okraj zcela rovný. Šortky na běhání jsou volnější a opět v případě dámských variant o něco kratší než pánské.

Klasické volné šortky

Jsou někdy zaměňovány s běžeckými šortkami s V výstřihem. Jsou podobné, ale liší se stylem ušití a tím i některými vlastnostmi.

Materiál

Běžecké šortky jsou většinou vyrobeny z přírodních nebo syntetických vláken.

Syntetická vlákna: nejčastěji jde o polyester, směs spandexu nebo směs s nylonem. Polyesterové směsi poskytují pohodlné používání a navíc dobře odvádí vlhkost, což zabraňuje vzniku odřenin. Běžecké šortky ze syntetických vláken nabídnou i vysokou trvanlivost, takže je můžete používat opravdu často.

Přírodní vlákna: šortky na běhání vyrobené z přírodních vláken, jako je bavlna, mohou nabídnout pohodlnost při pohybu ale neodvádí tak dobře vlhkost, což může vést k odírání. Navíc při častém používání při vyšších teplotách způsobuje jejich rychlejší opotřebení oproti syntetickým vláknům.

 

Informace pro běžce

10 Tipů pro začínající běžce
29. 3. 2018 13:08:12

     Plánujte Pro začátečníky je plánování důležitější, než se může na první pohled zdát. Díky němu se zlepšíte rychleji, než kdybyste vůbec žádný ...

Zobrazit více
Night Trail Run – Kroměříž 21. 4. 2018
27. 3. 2018 13:03:02

I tento rok se Můj Běh se stal partnerem série nočních běhů Night Trail Run! Night Trail Run je seriál nočních závodů pro širokou veřejnost od začáteč ...

Zobrazit více
Novinky od Nike pro jarní sezónu 2018
27. 2. 2018 15:15:24

Už se začínáte chystat na jaro? Značka Nike přestavuje exkluzivní běžecké novinky pro jarní sezónu 2018! Ulovte si ty nejlepší kousky jako první. Vyba ...

Zobrazit více
Vánoční akce – třetí za polovinu
4. 12. 2017 10:50:47

Připravili jsme pro Vás speciální vánoční akci! Vyberte si na našem e-shopu libovolné tři produkty a nejlevnější z nich získáte se slevou 50%! Tato ...

Zobrazit více
Black Friday – slevy až 70%
23. 11. 2017 15:10:58

Největší slevová akce Black Friday je tady – připravte se na skvělé slevy až 70%! Ušetřete s námi a nakupte si kvalitní běžecké oblečení, boty a ...

Zobrazit více

Autorizovaný prodejce značek

Nike
Inov-8
Salomon
adidas
Silva
Fixpoints
Enervit
Powerbar
Compressport
SiS

Můjběh.cz - Když běh je tvůj život

Jestliže hledáte toho správného partnera, který vám pomůže o oblečením a doplňky pro běhání, je vám náš autorizovaný e-shop značek Nike, Adidas a Salomon k dispozici. Běhání a všemu kolem se věnujeme již poměrně dlouhou dobu i ve volném čase, proto také máme většinu nabízeného sortimentu osobně otestovánu. Nabízíme pouze kvalitní běžecké oblečení a boty na běh originál Nike, Adidas a Salomon.

Vyznat se v nových modelech běžeckého oblečení, abyste zjistili co je pro vás nejvhodnější, může být někdy poměrně složité. Díky tomu, že je celý tým našeho e-shopu složen z aktivních běžců, můžeme vám poradit jaké boty na běhání či běžecké oblečení bude pro vás to nejlepší.

„Neexistuje špatné počasí na sport, jen špatně oblečený sportovec".