Běžecké legíny pro profíky i začínající | Můjběh.cz

Běžecké legíny

běžecké legíny - dopravaBěžecké legíny - elastické a zároveň prodyšné od značek_Adidas,.Nike..Běžecké legíny.a elasťáky.jsou vhodným oblečením nejen do chladnějších dnů ale i na jaro či léto. Odvádí dobře pot z vaší pokožky a tím vás udrží v suchu a můžete se soustředit na sportovní výkon. K dispozici jsou také.zateplené běžecké legíny, které využívají vlastnosti nejnovějších materiálů a technologií. Vyzkoušejte také.běžecké kalhoty.nebo.běžecké šortky.

Nejste si jisti, zda jsou pro vás lepší běžecké legíny nebo šortky? Poradíme vám v našem.blogu.

 

Strana 1 z 2     Celkem 19 záznamů

Strana
 1. 1
 2. 2
 • Barvy/ev

  Dámské 3/4 legíny adidas Adistar 3/4 Tight W S10000

  dámské

  od: 570 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské 3/4 legíny adidas Sn 3/4 G Tgt W S13589

  dámské

  od: 510 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské 3/4 legíny Nike W Nk Pwr Epic Run Crop Pr 799818-435

  dámské

  od: 1 453 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské 3/4 legíny Nike W Nk Pwr Epic Run Cpri 831619-010

  dámské

  od: 1 234 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské legíny AT/C Tight 5054167-293

  dámské

  od: 2 100 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské 3/4 legíny AT/C 3QTR 5054167-294

  dámské

  od: 1 600 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské legíny Nike W Nk Znl Str Tght 831128-011

  dámské

  od: 2 548 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské legíny Nike W Nk Speed Tght 7_8 890333-010

  dámské

  od: 1 014 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské legíny W Nk Vctry Bslyr Tght 889595-011

  dámské

  od: 734 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské 3/4 legíny W Nk Vctry Bslyr Cpri 889596

  dámské

  od: 474 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské 3/4 legíny W Nk Fly Vctry Crop 933812-010

  dámské

  od: 714 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské 3/4 legíny W Nk Speed Cpri 890325-010

  dámské

  od: 1 241 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské legíny W Nk Speed Rd Tght 7_8 AQ2655

  dámské

  od: 1 374 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské legíny W Nk Epic Lx Tght Fl AH6849

  dámské

  od: 2 110 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské legíny W Nk Speed Tght 7_8 Pr 931973

  dámské

  od: 1 380 Kč
 • Barvy/ev

  Dámské legíny W Nk Epic Lx Tght Nv AA3262

  dámské

  od: 1 964 Kč
Strana
 1. 1
 2. 2

Jak vybrat běžecké legíny

Běhat můžete v podstatě v čemkoliv -  v džínách, hábitu, kraťasech nebo kostýmu dinosaura. Avšak dnešní vyspělé běžecké legíny dělají běh více pohodlnější a příjemnější a proto jsou mezi běžci tak oblíbené.

Před finálním výběrem běžeckých legín pro vás máme několik důležitých faktorů, které byste měli při výběru běžeckých legín vzít v potaz:

Materiál

běžecké legíny zateplenéUrčitě méně vhodným materiálem bude např. bavlna nebo tlustý fleece, který je sice teplý ale jinak je těžký a bude vás omezovat. U bavlny je další problém s tím, že dobře drží pot, což po nějaké době, když začne studit není zcela ideální. Moderní běžecké legíny na druhou stranu eliminují tření a mají dobře zvládnutý odvod vlhkosti bez ohledu na výkon běžce, uběhnutou vzdálenost nebo lokaci. Klíčem jsou tedy velmi dobře prodyšné látky, které dobře odvádí pot.

 

Právě z tohoto důvodu se při výrobě běžeckého oblečení využívá směs hydrofobních vláken, jako je např. spandex, polyester a nylon. I když, v 80 letech získal spandex špatnou pověst /že se roztahuje/, dnešní spandex už je zcela jinde.

 

Vysoce kvalitní technické tkaniny drží svůj tvar a podpoří vás po delší dobu než u levnějších verzí. Při nákupu ve značkovém provedení vám vydrží bez problémů několik let. Výměna je ideální v okamžiku, kdy začínají být průhledné nebo přestávají držet svůj tvar.

Vlastnosti běžeckých legín – podívejme se na detaily

Značkový výrobci vyrábějí běžecké legíny určené speciálně na běhání. Mezi oblíbené značky patří např. běžecké legíny Nike. Běžecké legíny nesmí mít zevnitř žádné značky, švy, zipy, spojky nebo stahovací prvky, které by mohly způsobit při běhu odřeniny.

Pas

Máte na výběr tři běžné typy pásů, které zajišťují aby vám legíny či kalhoty nespadly. Přiléhavé kalhoty na běhání většinou používají elastické pasy často se šňůrkou na další stažení. Běžecké legíny oproti tomu mají buď plochý pás nebo mírně zvýrazněný, často s možností dalšího stažení. Některé legíny  jsou vyrobeny ze speciálního kluzkého materiálu, takže stažení určitě potřebujete.

 

Můžete vybírat i z pohodlných širších pasů, zvlášť v případě běhání můžete tento typ pasů ocenit, při rozcvičení, aby vám nebylo vidět, co máte pod nimi.

Kapsy

Dívejte se po kapsách, které jsou tvarované, tak aby zajistily cokoliv v nich bude: hudební přehrávač, občanka, mobil, peníze nebo kreditka. Kapsy na zip nabízí větší bezpečnost ale zase to jsou švy navíc, které mohou být při běhu nepříjemné a nejsou tak snadno přístupné. Dobré jsou taky přední kapsy na noze, které,  poskytují pohodlný přístup.

Švy

Po materiálu jde jistě o nejdůležitější rozdíl mezi levným sportovním oblečením a značkovým kvalitním oblečením na běhání či jiný sport. Značkové běžecké oblečení bere v potaz průběh pohybu, takže oproti tradičním šitým švům, které mohou dřít nabízí některá nápravná opatření. Ergonomické švy sledují přirozené obrysy těla, čímž sníží podráždění, zlepší rozsah pohybu a cítíte se v nich komfortněji.

Reflexní prvky

Pokud běháte poblíž silnice či ve městě je reflexnost vašeho běžeckého oblečení kritická. Čím více reflexních prvků máte tím je větší pravděpodobnost, že vás uvidí. I takové běžecké legíny samozřejmě najdete v naší nabídce.

Autorizovaný prodejce značek

Nike
Inov-8
Salomon
adidas
Silva
Fixpoints
Enervit
Powerbar
Compressport
SiS
SaltStick
Runguard

Můjběh.cz - Když běh je tvůj život

Jestliže hledáte toho správného partnera, který vám pomůže o oblečením a doplňky pro běhání, je vám náš autorizovaný e-shop značek Nike, Adidas a Salomon k dispozici. Běhání a všemu kolem se věnujeme již poměrně dlouhou dobu i ve volném čase, proto také máme většinu nabízeného sortimentu osobně otestovánu. Nabízíme pouze kvalitní běžecké oblečení a boty na běh originál Nike, Adidas a Salomon.

Vyznat se v nových modelech běžeckého oblečení, abyste zjistili co je pro vás nejvhodnější, může být někdy poměrně složité. Díky tomu, že je celý tým našeho e-shopu složen z aktivních běžců, můžeme vám poradit jaké boty na běhání či běžecké oblečení bude pro vás to nejlepší.

„Neexistuje špatné počasí na sport, jen špatně oblečený sportovec".