Běžecké legíny pro profíky i začínající | Můjběh.cz

Vážení zákazníci, záleží nám na bezpečnosti příjemců zásilek a kurýrů, z tohoto důvodu rušíme hotovostí dobírky, od zítřejšího dne. Akceptována bude pouze platba přes terminál platební kartou, nejlépe bez dobírky.

Běžecké legíny

běžecké legíny - dopravaBěžecké legíny - elastické a zároveň prodyšné od značek_Adidas,.Nike..Běžecké legíny.a elasťáky.jsou vhodným oblečením nejen do chladnějších dnů ale i na jaro či léto. Odvádí dobře pot z vaší pokožky a tím vás udrží v suchu a můžete se soustředit na sportovní výkon. K dispozici jsou také.zateplené běžecké legíny, které využívají vlastnosti nejnovějších materiálů a technologií. Vyzkoušejte také.běžecké kalhoty.nebo.běžecké šortky.

Nejste si jisti, zda jsou pro vás lepší běžecké legíny nebo šortky? Poradíme vám v našem.blogu.

 

Strana 1 z 1     Celkem 10 záznamů

Strana
  1. 1
Strana
  1. 1

Jak vybrat běžecké legíny

Běhat můžete v podstatě v čemkoliv -  v džínách, hábitu, kraťasech nebo kostýmu dinosaura. Avšak dnešní vyspělé běžecké legíny dělají běh více pohodlnější a příjemnější a proto jsou mezi běžci tak oblíbené.

Před finálním výběrem běžeckých legín pro vás máme několik důležitých faktorů, které byste měli při výběru běžeckých legín vzít v potaz:

Materiál

běžecké legíny zateplenéUrčitě méně vhodným materiálem bude např. bavlna nebo tlustý fleece, který je sice teplý ale jinak je těžký a bude vás omezovat. U bavlny je další problém s tím, že dobře drží pot, což po nějaké době, když začne studit není zcela ideální. Moderní běžecké legíny na druhou stranu eliminují tření a mají dobře zvládnutý odvod vlhkosti bez ohledu na výkon běžce, uběhnutou vzdálenost nebo lokaci. Klíčem jsou tedy velmi dobře prodyšné látky, které dobře odvádí pot.

 

Právě z tohoto důvodu se při výrobě běžeckého oblečení využívá směs hydrofobních vláken, jako je např. spandex, polyester a nylon. I když, v 80 letech získal spandex špatnou pověst /že se roztahuje/, dnešní spandex už je zcela jinde.

 

Vysoce kvalitní technické tkaniny drží svůj tvar a podpoří vás po delší dobu než u levnějších verzí. Při nákupu ve značkovém provedení vám vydrží bez problémů několik let. Výměna je ideální v okamžiku, kdy začínají být průhledné nebo přestávají držet svůj tvar.

Vlastnosti běžeckých legín – podívejme se na detaily

Značkový výrobci vyrábějí běžecké legíny určené speciálně na běhání. Mezi oblíbené značky patří např. běžecké legíny Nike. Běžecké legíny nesmí mít zevnitř žádné značky, švy, zipy, spojky nebo stahovací prvky, které by mohly způsobit při běhu odřeniny.

Pas

Máte na výběr tři běžné typy pásů, které zajišťují aby vám legíny či kalhoty nespadly. Přiléhavé kalhoty na běhání většinou používají elastické pasy často se šňůrkou na další stažení. Běžecké legíny oproti tomu mají buď plochý pás nebo mírně zvýrazněný, často s možností dalšího stažení. Některé legíny  jsou vyrobeny ze speciálního kluzkého materiálu, takže stažení určitě potřebujete.

 

Můžete vybírat i z pohodlných širších pasů, zvlášť v případě běhání můžete tento typ pasů ocenit, při rozcvičení, aby vám nebylo vidět, co máte pod nimi.

Kapsy

Dívejte se po kapsách, které jsou tvarované, tak aby zajistily cokoliv v nich bude: hudební přehrávač, občanka, mobil, peníze nebo kreditka. Kapsy na zip nabízí větší bezpečnost ale zase to jsou švy navíc, které mohou být při běhu nepříjemné a nejsou tak snadno přístupné. Dobré jsou taky přední kapsy na noze, které,  poskytují pohodlný přístup.

Švy

Po materiálu jde jistě o nejdůležitější rozdíl mezi levným sportovním oblečením a značkovým kvalitním oblečením na běhání či jiný sport. Značkové běžecké oblečení bere v potaz průběh pohybu, takže oproti tradičním šitým švům, které mohou dřít nabízí některá nápravná opatření. Ergonomické švy sledují přirozené obrysy těla, čímž sníží podráždění, zlepší rozsah pohybu a cítíte se v nich komfortněji.

Reflexní prvky

Pokud běháte poblíž silnice či ve městě je reflexnost vašeho běžeckého oblečení kritická. Čím více reflexních prvků máte tím je větší pravděpodobnost, že vás uvidí. I takové běžecké legíny samozřejmě najdete v naší nabídce.

Autorizovaný prodejce značek

Nike
Inov-8
Salomon
adidas
Silva
Enervit
Compressport
SiS
SaltStick
Runguard
Monk nutrition

Můjběh.cz - Když běh je tvůj život

Jestliže hledáte toho správného partnera, který vám pomůže o oblečením a doplňky pro běhání, je vám náš autorizovaný e-shop značek Nike, Adidas a Salomon k dispozici. Běhání a všemu kolem se věnujeme již poměrně dlouhou dobu i ve volném čase, proto také máme většinu nabízeného sortimentu osobně otestovánu. Nabízíme pouze kvalitní běžecké oblečení a boty na běh originál Nike, Adidas a Salomon.

Vyznat se v nových modelech běžeckého oblečení, abyste zjistili co je pro vás nejvhodnější, může být někdy poměrně složité. Díky tomu, že je celý tým našeho e-shopu složen z aktivních běžců, můžeme vám poradit jaké boty na běhání či běžecké oblečení bude pro vás to nejlepší.

„Neexistuje špatné počasí na sport, jen špatně oblečený sportovec".