Nike Flyknit Racer | Můjběh.cz

Flyknit Racer

Nike Flyknit Racer pro závodní výkony


Bezešvý svršek s Nike Flyknit technologií, přízí a barevnou tkaninou je precizně navržen tak, aby měl minimální váhu a přiléhavý, minimalistický design.
Nike vytvořilo technický úplet, který zajistí maximální možný výkon. Přitom upustilo od zbytečných doplňků, zůstává jen to nejdůležitější – důraz na výkon a podporu.


Bota váží, se všemi strukturami a podporou, pouhých 160g (váženo u velikosti 9US). Je tedy o celých 19% lehčí než závodní běžecká bota Nike Zoom Streak 3, kterou používali běžci na prvním, druhém a třetím místě ve Světovém šampionátu v maratonu v roce 2011.
Snížení váhy není jediným benefitem pro běžce. Stejně tak je výhodou naprosto padnoucí střih obuvi s technologií Nike Flyknit, který dokáže navodit pocit běhu jako v ponožkách.


Dalším důležitým faktorem je snížení zátěže životního prostředí tím, že je svršek Nike Flyknit vyráběn z jednoho kusu materiálu, čímž dochází k redukci odpadu oproti výrobě v běžných továrnách na výrobu sportovní obuvi. Nike flyknit je skutečně minimalistický design s maximální výtěžností.
Inspirací pro Nike Flyknit technilogii byla zpětná vazba, získaná od běžců, kteří toužili po botě s kvalitami ponožek – pohodlný střih a naprosto nepostřehnutelný prvek pro nositele.


Ale všechny materiály, které se používají na ponožky, jsou z hlediska běžecké obuvi nežádoucí. Příze nemá všeobecně strukturu ani odolnost potřebnou pro svršek běžeckých bot. Nike se tedy pustilo do 4 – leté mise zkoumání mikro-inženýrských vlastností poddajných materiálů. Tým programátorů, inženýrů a designerů vytvořil technologii potřebnou k výrobě pleteného svršku.


nike flyknit racerDalším krokem bylo zmapovat oblasti svršku, kde bude potřeba různých specifických vlastností a struktury příze a pleteniny. Díky 40 letům zkušeností, které Nike získalo spoluprací s běžci, byli schopni přesně definovat místa s potřebnou podporou, flexibilitou a pružností - vše v jedné jediné vrstvě, bezešvém svršku.


Výsledkem je naprosto přesný, technický svršek v minimalistickém designu, s maximálním důrazem na výkon. Každý prvek má svůj účel. Nejlehčí a nepřesněji padnoucí bota jakou kdy Nike vyrobilo.

Nike Flyknit Racer je maratonská bota, kterou používají maratonci napříč celým světem, včetně běžců z Keni, Velké Británie, Ruska a USA.
Na základě poznatků ze spolupráce s nejlepšími světovými maratonci Nike vytvořilo také běžeckou botu Nike Flyknit Trainer+ určenou na každodenní trénink pro běžce všech úrovní. Ta váží 220g a přináší výhody jak svou nízkou hmotností, tak technologií Nike Flyknit.

Strana 1 z 1     Celkem 1 záznamů

Strana
  1. 1
Strana
  1. 1

Informace pro běžce

10 Tipů pro začínající běžce
29. 3. 2018 13:08:12

     Plánujte Pro začátečníky je plánování důležitější, než se může na první pohled zdát. Díky němu se zlepšíte rychleji, než kdybyste vůbec žádný ...

Zobrazit více
Night Trail Run – Kroměříž 21. 4. 2018
27. 3. 2018 13:03:02

I tento rok se Můj Běh se stal partnerem série nočních běhů Night Trail Run! Night Trail Run je seriál nočních závodů pro širokou veřejnost od začáteč ...

Zobrazit více
Novinky od Nike pro jarní sezónu 2018
27. 2. 2018 15:15:24

Už se začínáte chystat na jaro? Značka Nike přestavuje exkluzivní běžecké novinky pro jarní sezónu 2018! Ulovte si ty nejlepší kousky jako první. Vyba ...

Zobrazit více
Vánoční akce – třetí za polovinu
4. 12. 2017 10:50:47

Připravili jsme pro Vás speciální vánoční akci! Vyberte si na našem e-shopu libovolné tři produkty a nejlevnější z nich získáte se slevou 50%! Tato ...

Zobrazit více
Black Friday – slevy až 70%
23. 11. 2017 15:10:58

Největší slevová akce Black Friday je tady – připravte se na skvělé slevy až 70%! Ušetřete s námi a nakupte si kvalitní běžecké oblečení, boty a ...

Zobrazit více

Autorizovaný prodejce značek

Nike
Inov-8
Salomon
adidas
Silva
Fixpoints
Enervit
Powerbar
Compressport
SiS

Můjběh.cz - Když běh je tvůj život

Jestliže hledáte toho správného partnera, který vám pomůže o oblečením a doplňky pro běhání, je vám náš autorizovaný e-shop značek Nike, Adidas a Salomon k dispozici. Běhání a všemu kolem se věnujeme již poměrně dlouhou dobu i ve volném čase, proto také máme většinu nabízeného sortimentu osobně otestovánu. Nabízíme pouze kvalitní běžecké oblečení a boty na běh originál Nike, Adidas a Salomon.

Vyznat se v nových modelech běžeckého oblečení, abyste zjistili co je pro vás nejvhodnější, může být někdy poměrně složité. Díky tomu, že je celý tým našeho e-shopu složen z aktivních běžců, můžeme vám poradit jaké boty na běhání či běžecké oblečení bude pro vás to nejlepší.

„Neexistuje špatné počasí na sport, jen špatně oblečený sportovec".