Nike Flyknit Racer | Můjběh.cz

Flyknit Racer

Nike Flyknit Racer pro závodní výkony


Bezešvý svršek s Nike Flyknit technologií, přízí a barevnou tkaninou je precizně navržen tak, aby měl minimální váhu a přiléhavý, minimalistický design.
Nike vytvořilo technický úplet, který zajistí maximální možný výkon. Přitom upustilo od zbytečných doplňků, zůstává jen to nejdůležitější – důraz na výkon a podporu.


Bota váží, se všemi strukturami a podporou, pouhých 160g (váženo u velikosti 9US). Je tedy o celých 19% lehčí než závodní běžecká bota Nike Zoom Streak 3, kterou používali běžci na prvním, druhém a třetím místě ve Světovém šampionátu v maratonu v roce 2011.
Snížení váhy není jediným benefitem pro běžce. Stejně tak je výhodou naprosto padnoucí střih obuvi s technologií Nike Flyknit, který dokáže navodit pocit běhu jako v ponožkách.


Dalším důležitým faktorem je snížení zátěže životního prostředí tím, že je svršek Nike Flyknit vyráběn z jednoho kusu materiálu, čímž dochází k redukci odpadu oproti výrobě v běžných továrnách na výrobu sportovní obuvi. Nike flyknit je skutečně minimalistický design s maximální výtěžností.
Inspirací pro Nike Flyknit technilogii byla zpětná vazba, získaná od běžců, kteří toužili po botě s kvalitami ponožek – pohodlný střih a naprosto nepostřehnutelný prvek pro nositele.


Ale všechny materiály, které se používají na ponožky, jsou z hlediska běžecké obuvi nežádoucí. Příze nemá všeobecně strukturu ani odolnost potřebnou pro svršek běžeckých bot. Nike se tedy pustilo do 4 – leté mise zkoumání mikro-inženýrských vlastností poddajných materiálů. Tým programátorů, inženýrů a designerů vytvořil technologii potřebnou k výrobě pleteného svršku.


nike flyknit racerDalším krokem bylo zmapovat oblasti svršku, kde bude potřeba různých specifických vlastností a struktury příze a pleteniny. Díky 40 letům zkušeností, které Nike získalo spoluprací s běžci, byli schopni přesně definovat místa s potřebnou podporou, flexibilitou a pružností - vše v jedné jediné vrstvě, bezešvém svršku.


Výsledkem je naprosto přesný, technický svršek v minimalistickém designu, s maximálním důrazem na výkon. Každý prvek má svůj účel. Nejlehčí a nepřesněji padnoucí bota jakou kdy Nike vyrobilo.

Nike Flyknit Racer je maratonská bota, kterou používají maratonci napříč celým světem, včetně běžců z Keni, Velké Británie, Ruska a USA.
Na základě poznatků ze spolupráce s nejlepšími světovými maratonci Nike vytvořilo také běžeckou botu Nike Flyknit Trainer+ určenou na každodenní trénink pro běžce všech úrovní. Ta váží 220g a přináší výhody jak svou nízkou hmotností, tak technologií Nike Flyknit.

Strana 1 z 1     Celkem 1 záznamů

Strana
  1. 1
Strana
  1. 1

Informace pro běžce

Vánoční akce – třetí za polovinu
4. 12. 2017 10:50:47

Připravili jsme pro Vás speciální vánoční akci! Vyberte si na našem e-shopu libovolné tři produkty a nejlevnější z nich získáte se slevou 50%! Tato ...

Zobrazit více
Black Friday – slevy až 70%
23. 11. 2017 15:10:58

Největší slevová akce Black Friday je tady – připravte se na skvělé slevy až 70%! Ušetřete s námi a nakupte si kvalitní běžecké oblečení, boty a ...

Zobrazit více
Představujeme značku Compressport
12. 10. 2017 13:09:16

Compressport je švýcarský výrobce kompresních doplňků a oblečení pro lepší výkonnost, vytrvalost a regeneraci. Specializuje se zejména na běh, triatlo ...

Zobrazit více
Night Trail Run – Holešov 7. 10. 2017
3. 10. 2017 14:56:20

Nejbližší noční běh Night Trail Run se bude konat 7. 10. 2017, a to tentokrát v zámecké zahradě v Holešově. Jedná se o 10 km závod pro všechny kategor ...

Zobrazit více
Novinka! Inov8 Trail Talon 275
25. 8. 2017 11:56:45

Inov8 Trail Talon 275 jsou perfektní boty na udusané stezky pro trail i orientační běh. Anglická značka Inov8 je stále populárnější a vybírají si ji b ...

Zobrazit více

Autorizovaný prodejce značek

Nike
Inov-8
Salomon
adidas
Silva
Fixpoints
Enervit
Powerbar
Compressport

Můjběh.cz - Když běh je tvůj život

Jestliže hledáte toho správného partnera, který vám pomůže o oblečením a doplňky pro běhání, je vám náš autorizovaný e-shop značek Nike, Adidas a Salomon k dispozici. Běhání a všemu kolem se věnujeme již poměrně dlouhou dobu i ve volném čase, proto také máme většinu nabízeného sortimentu osobně otestovánu. Nabízíme pouze kvalitní běžecké oblečení a boty na běh originál Nike, Adidas a Salomon.

Vyznat se v nových modelech běžeckého oblečení, abyste zjistili co je pro vás nejvhodnější, může být někdy poměrně složité. Díky tomu, že je celý tým našeho e-shopu složen z aktivních běžců, můžeme vám poradit jaké boty na běhání či běžecké oblečení bude pro vás to nejlepší.

„Neexistuje špatné počasí na sport, jen špatně oblečený sportovec".